Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Güneşi Gördüm Oscar şansını yitirdi

YazarMesaj
w4y0n3s
Moderatör
Moderatör
w4y0n3s

Profil Bilgileri
<b>Mesaj Sayısi</b> Mesaj Sayısi : 72
<b>Points</b> Points : 195
<b>Rep</b> Rep : 0
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 19/01/10
<b>Nerden</b> Nerden : Bize HeR YeR iZMiR (;
Lakap : ^^^ aLTaY^^^

Güneşi Gördüm Oscar şansını yitirdi Empty
MesajKonu: Güneşi Gördüm Oscar şansını yitirdi   Güneşi Gördüm Oscar şansını yitirdi Icon_minitimeCuma Ocak 22, 2010 8:50 am

22 Ocak 2010 Cuma 07:18
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosuyla Türkiye'de büyük ses getiren sinema filmi Güneşi Gördüm, en prestijli ödül olan Oscar'a aday adayı olmuştu ancak...

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, En İyi Yabancı Film dalında dün açıkladığı 9 filmlik “kısa liste”ye Güneşi Gördüm’ü almadı.

65 film arasından seçilen ilk 9 arasında Bulgaristan ve Kazakistan’ın temsilcileri de bulunuyor. 2 Şubat’ta 4 filmin daha eleneceği listeden kalan filmler 7 Mart’taki 82. Oscar töreninde yarışacak. Geçen yıl Türkiye’nin adayı olan Nuri Bilge Ceylan’ın Üç Maymun’u 9’lu kısa listeye kalmıştı.Güneşi Gördüm Oscar şansını yitirdi
22 Ocak 2010 Cuma 07:18
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosuyla Türkiye'de büyük ses getiren sinema filmi Güneşi Gördüm, en prestijli ödül olan Oscar'a aday adayı olmuştu ancak...

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, En İyi Yabancı Film dalında dün açıkladığı 9 filmlik “kısa liste”ye Güneşi Gördüm’ü almadı.

65 film arasından seçilen ilk 9 arasında Bulgaristan ve Kazakistan’ın temsilcileri de bulunuyor. 2 Şubat’ta 4 filmin daha eleneceği listeden kalan filmler 7 Mart’taki 82. Oscar töreninde yarışacak. Geçen yıl Türkiye’nin adayı olan Nuri Bilge Ceylan’ın Üç Maymun’u 9’lu kısa listeye kalmıştı.

1 sayfadaki 1 sayfası