Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Diyarbakırlı Şehit Erkan Aslan'ın Adı Okulla Yaşatılacak

YazarMesaj
w4y0n3s
Moderatör
Moderatör
w4y0n3s

Profil Bilgileri
<b>Mesaj Sayısi</b> Mesaj Sayısi : 72
<b>Points</b> Points : 195
<b>Rep</b> Rep : 0
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 19/01/10
<b>Nerden</b> Nerden : Bize HeR YeR iZMiR (;
Lakap : ^^^ aLTaY^^^

Diyarbakırlı Şehit Erkan Aslan'ın Adı Okulla Yaşatılacak Empty
MesajKonu: Diyarbakırlı Şehit Erkan Aslan'ın Adı Okulla Yaşatılacak   Diyarbakırlı Şehit Erkan Aslan'ın Adı Okulla Yaşatılacak Icon_minitimeSalı Ocak 19, 2010 4:00 pm

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Terörle Mücadele Sırasında Şehit Olan 13 Erin Adını Okullarla Yaşatacak.
İstanbul Ticaret Odası (İTO), terörle mücadele sırasında şehit olan 13 erin adını okullarla yaşatacak.
Bu kapsamda Diyarbakırlı şehit Erkan Aslan'ın adı da bir ilköğretim okuluna verilecek.
Şehidin ailesinin ikamet ettiği Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Balaban köyüne yapılacak 8 derslikli okul için Diyarbakır Valiliği ile İTO arasında protokol imzalandı.
Şehit Er Erkan Aslan İlköğretim Okulu 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda hizmete girecek.
İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ın 60 işadamıyla katıldığı törende konuşan Vali Hüseyin Avni Mutlu, vatan, millet, şeref ve askerlik görevini ifası sırasında şehit düşen Erkan'a karşı görevini yaptıklarını söyledi.
İTO'nun Diyarbakır'ın en çok ihtiyaç duyduğu eğitim alanına destek sunduğunu vurgulayan Mutlu, söz konusu destekle istikbale hazırlanan gençlerin önemli bir imkana sahip olduğunu aktardı.
Vali Mutluk, "Bu okuldan yetişecek gençler köylerine, Diyarbakır'a ve ülkelerine hayırlı hizmetler yapacaktır." dedi.
KARDEŞLİK SÜRECİNE KATKI
İTO Başkanı Yalçıntaş da hayırlı ve güzel bir hizmete imza attıkları için mutlu olduklarını belirtti.
Bir şehidin adını ölümsüzleştirmenin anlamlı bir davranış olduğunu ifade eden Yalçıntaş, şöyle devam etti: "Bu okul yapımıyla ülkemizin içinde bulunduğu birlik, beraberlik ve kardeşlik sürecine simgesel katkı yapıyoruz. Bu şehidimiz vatanın birliği, bütünlüğü için gözünü kırpmadan mücadele etti. Türkiye'de milli birlik ve beraberliği güçlendirmek için yola çıktı. Bu adımda birliğimizin gücü daha da artacaktır. İTO olarak, sürece bu projeyle destek veriyoruz. Eğitim hayatını katkıda bulunuyoruz. Okul demek daha çok özgürlük, insan hakları, bilinç, kalkınma, aydınlık demektir. Okul demek da az cehalet ve karanlık demektir. Karanlığa kızmak yerine bir mum yakıyoruz. İnanıyoruz ki benzeri mumları birçok Sivil Toplum Kuruluşu yakacaktır. Böylece karanlıklar azalacak, ülkemize barış gelecektir."
Yalçıntaş, "İstiklal şairimiz, 'Ey bu toprak için toprağa düşmüş asker/Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.' demiş. Siz de öyle bir evlat yetiştirdiniz." diyerek, törende bulunan şehidin babasını teselli etti.
Konuşmaların ardından Diyarbakır Valisi Mutlu ile İTO Başkanı Yalçıntaş protokol metnini imzaladı.
Vali Mutlu, günün anısına konuğuna bakır işlemeli kahve seti hediye etti. Yalçıntaş da Vali Mutlu'ya plaket verdi.
şehit Er Erkan Aslan İlköğretim Okulu'nun yapımına mart ayında başlanacak, 2010-2011 eğitim-öğretim yılına yetiştirilecek. Okulun yanında öğretmenler için de 8 lojman inşa edilecek.
İTO, terörle mücadelede şehit düşen erlerin anısına Diyarbakır, İstanbul Çatalca, Isparta, Samsun, Rize, Malatya, Şırnak, Kütahya, Mersin, Trabzon, Konya, Sivas ve Gümüşhane'de 13 ilköğretim okulu inşa edecek.
Komando Er Ekran Aslan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Şubat 2008'de PKK'ya yönelik Irak'ın kuzeyine başlattığı kara harekatı sırasında tezkeresine iki ay kala şehit düşmüştü.
(

1 sayfadaki 1 sayfası